Blog > Komentarze do wpisu
Niech to będzie rzeczywiście "Nasza Biała Rawska"

Nowy Rok prowokuje do pewnych podsumowań, zmian, nowych postanowień. W domach, firmach, urzędach powstają nowe plany, zamierzenia, rozpoczyna się realizacja nowych budżetów.

Również ten blog wymaga nowego, świeżego spojrzenia, nowych wyzwań, a może również zastrzyku nowej krwi.

Bialska rzeczywistość zmieniła się. Czy na lepsze? Chciałbym w to wierzyć, ale warto poczekać z oceną na rozwój sytuacji. Blog był zaangażowany w zaszłe zmiany - nie należy przeceniać jego wpływu na bialską rzeczywistość, ale nie sposób też jego nie zauważać. Blog jest czytany, a przynajmniej odwiedzany przez kilkaset osób dziennie, w rekordowym dniu zawitało nań niemal 4 tys. bialszczan.

Najpopularniejszym działem ostatniego roku była sekcja "chwalimy-ganimy". Ufam w sens i pożytek ze zmian, ale też obawiam się, że ta ufność odbiera mi obiektywne spojrzenie na rzeczywistość. Mam swoje pasje, ale jestem świadom, że oprócz moich macie całe mnóstwo innych, które są dla mnie niczym terra incognita. Dzielę się niekiedy moimi poglądami na sprawy ogólnospołeczne, ale przecież to są tylko moje opinie, w żadnym razie nie uniwersalne. Niekiedy informuję o ciekawych wydarzeniach, które mają miejsce w naszej okolicy, ale przecież nie wiem o wszystkim, co się tu dzieje.

 

Dlatego proponuję, by ten blog przestał być mój, a stał się nasz, tak jak nasza jest Biała Rawska - miasto i gmina.

Udostępniam z Nowym Rokiem łamy tego bloga dla nas wszystkich. Jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia swoim bliższym i dalszym sąsiadom, napisz na adres rawawa@vp.pl - a Twój tekst trafi do setek czytelników. Podpisz to dowolnym pseudonimem/nickiem. Jeśli tekst nie będzie jawnie obraźliwy lub wulgarny, to zostanie opublikowany.

 

Niech to będzie rzeczywiście "Nasza Biała Rawska"

środa, 05 stycznia 2011, bialarawska

Polecane wpisy

  • Spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi

    W dniu 2 grudnia 2010 (czwartek) o godzinie 14.00 w sali OSP w Białej Rawskiejodbędzie się spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, panem Markiem Sawickim

  • A jednak się odbędzie!

    Miło mi poinformować, że jednak będziemy mogli poznać prawie wszystkich kandydatów na urząd Burmistrza Białej Rawskiej. Prawie, bo niestety panu Bogdanowi Pietr

  • Zbadajmy się

    Wybór Burmistrza Białej Rawskiej, którego dokonamy za kilka tygodni, na następne lata będzie skutkował wizerunkiem naszej gminy i tym jak będzie się wszystkim w

Komentarze
Gość: partita, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/06 10:19:22
Byłam bardzo ciekawa, jak Autor Bloga zachowa się w tej nowej sytuacji i uważam, że to bardzo dobry pomysł. Tylko, czy aby znajdzie się kilka, kilkanaście osób, którym będzie się chciało? Lapiej poplotkować w zaciszu niż zrobić to publicznie.
No i co będzie z oszołomami?
-
2011/01/08 01:03:56
Ależ tu nikt o plotkowaniu nie wspomniał, może są tacy, którzy piszą ciekawe historie, opowiadania, eseje, skecze..... W Białej jest tyle różnych, ciekawych miejsc czy rzeczy, o których można stworzyć przeróżne wariacje :))
-
Gość: Nata, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/10 01:32:30
Dobry pomysł Kataryno, ale znając naszą śpiąca wrażliwość społeczną jestem pewna, że to się nie uda. Łatwiej wytykać błędy niż redagować na blogu eseje. A propos nasi włodarze jak na początek popełniają bezsensowne i nie przemyślane gafy ... brak burmistrza na wigilii u emerytów a nawet w parku miejskim na lampce szampana noworocznego z mieszkańcami , ciągłe w prasie głupie i nie potrzebne tłumaczenia - dlaczego ten pan już nie pracuje, tolerowanie u pracownika urzędu upublicznienia informacji niejawnej i ta nieszczęsna komisja rewizyjna we wtorek z ośmieszającym ich porządkiem posiedzenia ... to zbyt dużo ... tu i teraz trzeba tupnąć i to zdrowo, bo kto inny powinien się tłumaczyć a nie burmistrz, a komisja rewizyjna niech zrewiduje przetargi spaprane za poprzedniego burmistrza np. na alpinarium w Babsku, to następnym razem nie będą śmiali zadawać tak sprecyzowanego pytania burmistrzowi i to na taki temat! Miałam nadzieje, byłam prawie pewna, że te światełka w parku czekają na Bialską Orkiestrę Świątecznej Pomocy, szkoda że MGOK nie pomyślał , szkoda.
-
Gość: jbk, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/10 22:57:29
tym większy szacun dla gościa, który przez półtora roku potrafił wymyśleć coś kreatywnego, a nawet w pewien sposób zmienił nasz świat i to w dodatku...
tak jak chciał.
Kataryno, myślę, że rozumiem złożoność sytuacji i twoje motywy...
Zajrzyj na tę pocztę