Blog > Komentarze do wpisu
Gmina partnerska... Dęblin

"Biała (...) wśród bardziej odległych Mazowszan słynie ona nie z wielkości czy ogłady, której tam nie ma w ogóle, lecz z okolicznych rozbojów. Szlachta tamtejsza należy do najgorszego stanu i jako taka przez lekkomyślność i zuchwalstwo skłonna jest popełnić każdy występek. Jest też postrachem dla bogatszych i warcholi się między sobą w nieujarzmionej swobodzie (...)".

Cztery wieki temu tak opisał nas Jędrzej Święcicki w swojej "Topografii czyli Mazowsza opisaniu". Minęły stulecia i opinia autora wspomnianej księgi wciąż - a może znowu - pozostaje aktualna.

Otóż powodowany jedynie własnym niezadowoleniem przegrany burmistrz postanowił podważyć zasady demokracji. Sąd wydał wyrok taki jaki wydał, jednak zawiera on wiele logicznych sprzeczności.

1. Korzystając z art. 63 ust.2. Ordynacji wyborczej do rad gmin itd. uznał, że wszystkie komisje wyborcze, zarówno te obwodowe, jak i ta gminna zwana u nas miejską pracowały nierzetelnie, a może nawet i nieuczciwie. Siedemdziesięciu członków wymienionych komisji źle pracowało? Siedemdziesięciu ludzi o różnych sympatiach politycznych i kilkunastu mężów zaufania nie zdecydowało się wnieść ani jednego słowa w formie protestu, który byłby uwidoczniony w protokołach? Czy mamy w gminie kilkudziesięciu oszustów, działających w dodatku w zmowie? A może w komisjach pracowało kilkudziesięciu niemotowatych ludzi, wśród których są i urzędnicy, i nauczyciele, i sołtysi - osoby, którym po prostu się ufa? Zapewne nie. Skąd więc ten wniosek sądu?

2. Wspomniane komisje pracowały zdaniem sądu rzetelnie i uczciwie w I turze wyborów, a nierzetelnie w turze II. Co zatem stało się z tymi ludźmi w ciągu 14 dni? W I turze, gdy wybieraliśmy radnych ci sami ludzie potrafili ustalić zwycięzców przy różnicy 4 głosów (w wyborach do rady gminy) i kilkunastu głosów (w wyborach do rady powiatu) - czemu mamy przypuszczać że wtedy wszystko odbyło się prawidłowo, a potem już nie?

3. Sąd uwzględnił protest wyborczy KW Nasza Mała Ojczyzna kierując się niewielką różnicą głosów. Czy gdyby tych głosów było np. 12 to decyzja sądu byłaby taka sama, a gdyby było ich 20? A 200? Jaka jest ta magiczna liczba głosów, od której śmiało i w ciemno bez przedstawienia ani jednego dowodu można oprotestować wybór burmistrza?

4. Jeśli sad sprawdził karty do głosowania pochodzące zaledwie z jednej komisji obwodowej, to dlaczego nakazał liczenie we wszystkich komisjach? W identycznej sprawie Sąd Okręgowy w Lublinie nakazał powtórne liczenie tylko w tych komisjach, w których stwierdził uchybienia. Czy sądy kierowały się różnymi ustawami albo kodeksami?

Były burmistrz za nic ma dobro gminy, mieszkańców, prawo i sprawiedliwość - bo chciałby jeszcze porządzić. Bez klasy, bez względu na społeczny osąd. To właśnie jest warcholstwo, o którym wspomina Święcicki.

Koszty tych działań dla naszej społeczności są znacznie większe niż tylko materialne (odprawy, długotrwałe zwolnienia lekarskie. pozwy do sądu pracy).

Prawdziwym kosztem jest próba paraliżu pracy gminy, podważenie społecznego zaufania do Bogu ducha winnych urzedników, a w konsekwencji dalsze pogrążanie Białej Rawskiej w maraźmie.

 

Dla poprawienia samopoczucia dodam, że jest jeszcze jedna gmina w Polsce, w której zostały unieważnione wybory samorządowe. To znany dotąd ze Szkoły Orląt Dęblin. Czyżby pojawiła się gmina partnerska dla naszej?

Tu więcej o braterskim Dęblinie: http://www.kurierlubelski.pl/stronaglowna/361415,s-d-uniewa-zni-wyniki-wybor-lw-burmistrza-d-blina,id,t.html?cookie=1, http://m.lublin.gazeta.pl/lublin/1,106513,9007654,Lubelski_sad_uniewaznil_wybor_burmistrza_Deblina.html, http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lublin/wybor-burmistrza-deblina-niewazny-ponowne-liczenie,1,4156122,region-wiadomosc.html.

 

środa, 26 stycznia 2011, bialarawska

Polecane wpisy

  • To już koniec kampanii wyborczej!

    Chyba nie wszyscy jeszcze zauważyli, że wybory za nami i okres kampanii wyborczej już się zakończył. Społeczność gminy dała mandat zaufania Jackowi Adamczykowi

  • Czy mnie jeszcze pamiętasz?

    Ku pamięci i refleksji: Sami oceńmy co i jak zostało zrealizowane po 8 latach.

  • 8 miesięcy temu powstał tekst:

    Siedem grzechów głównych Katechizmwymienia siedem grzechów głównych, z których pierwszy - pycha - jest żródłem wszystkich pozostałych. Warto pokusić się o okre

Komentarze
Gość: , *.internetdsl.tpnet.pl
2011/01/27 08:17:29
Sprzeczności to widać w tym artykule , właśnie demokracja daje nam różne opcje postępowania (w czasach gdy panował socjalizm byłoby to niemożliwe ) , a po drugie skoro niezawisły sąd uznał że coś nie tak z tymi wyborami to myślę , że wyborcy chcieli by to wiedzieć . Po trzecie obowiązuje zasada domniemania niewinności i póki co to nikt nikogo o nic nie oskarża , chyba że nowa władza i autor bloga (który powinien być obiektywny - a jest w mojej opinii po przeczytaniu przedwyborczych wpisów bardzo stronniczy ) mają coś do ukrycia ??? Po czwarte czemu po wyborach jest tak mało wpisów , czy blog był stworzony tylko na potrzeby kampanii wyborczej ??? Ludzie chętnie by się dowiedzieli co robi lub co ma zamiar zrobić nowa władza ??? Kiedy Biała Rawska zacznie wychodzić z marazmu i zaściankowości o której szanowny autorze bloga pisałeś ? Jak się powiedziało "a" to wypada powiedzieć coś więcej . Wyborcy mają już dość pustych sloganów i obietnic wyborczych . Władzo zacznij działać - po to cię wybraliśmy .
-
Gość: mieszkaniec, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/01/27 13:46:01
Ad vocem!
Muszę zareagować gdyż teks jest zbyt tendencyjny.
1. Prawo do protestu jest jednym z elementów demokracji. Sądzę, że przy odwrotnym werdykcie społecznym - reakcja kontkandydata byłaby podobna.
2. Co do samego wyroku, jest on dla mnie również trudny do akceptacji Ale .....
- wnioski co do przełożenia wyroku na rzetelnosć lub jej braku w stosunku do członków komisji jest nadinterpretacją. Sad oparł się na pewnej próbie matariału. Pech -podobno żle zakwalifikowanej. Uznał, iż pozostały materiał może zawierać podobne błędy.
Być może problem tkwi w złym przeszkoleniu członków komisji, a nie w ich ułomnosciach.
3. Łączenie I i II tury jest dość nieszczęsliwym zabiegiem gdyż nie weryfikowano wyników I tury głosowania. Być możę popełniano wówczas podobnego typu blędy.
4. Mała różnica głosów była jedynie dla sądu argumentem, że na wynik głosowania mogły mieć wpływ wskazane w proteście zarzuty.
Prawo do dochodzenia swoich racji (choc przyznam kosztowne) to nie warcholstowo. Odmowa tego prawa jest bliższa temu okrśleniu.
Ja mam nadzieję, że zarówno przyszli kandydaci na funkcje samorzadowe, jak i wyborcy wyciągną z tej lekcji wnioski. Może inaczej będą przebiegać kampanie wyborcze, a i o samych wyborach nie będą decydować glosy zakupiuone za mąkę czy cebulę Boli,
że lekcja ta jest naszym udziałem i nie przynosi nam zaszczytów.
Mówi się, ze trzeba się od czegoś odbić. Być może to jest juz ta wędrówka w górę?
-
Gość: Mieszkaniec, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/01/27 15:25:34
Kochany autorze...widać nie chcesz znać prawdy czy wybory były przeprowadzone zgodnie z wymogami. Sąd wykazał nieścisłości i złą pracę ludzi. Czy autor widział akta sprawy i liczył wraz z sądem głosy? Czy autor jest prawnikiem bądź sędzią i wie jak to winno wyglądać? Nie jestem zwolennikiem ani jednego kandydata ani drugiego ale pragnę znać prawdę. Nie wyciągam wniosków i nie nazywam nikogo warchołem tylko dlatego że mam inne poglądy. Widać autor dąży do tego by zostało tak jak teraz mimo ze mogło dojść do oszustwa. Kategorycznie mówię nie i przeciwstawiam się takiemu zachowaniu. Trochę kultury i cierpliwości by się przydało.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/27 19:22:32
Spokojnie, nie popadajmy w panikę. Sytuacja jest bardzo ciekawa. Jeszcze z orzeczeniem Sądu różnie może być.
Bądźmy realistami. Do sądu idzie się po wyrok a nie po sprawiedliwość.
Ta sytuacja nie jest żadnej stronie na rękę. Pan Adamczyk nie ma powodu do płaczu a Pan Pietrzak też nie ma się z czego cieszyć.
Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/27 19:53:33
Niestety nie potrafi odejść Pan B, i nawet już zza urzędu marnotrawi gminne pieniądze. A największy żal to mam do siebie, że w poprzednich wyborach na niego głosowełem. Teraz na szczęście już nie, a doszło do mnie określenie, że przegrał przez "bydło z osiedla" to mi totalnie ręce opadły.
-
Gość: , *.adsl.inetia.pl
2011/01/27 20:18:51
No cóż były burmistrz nadal robi wszystko żeby uwstecznić naszą Białą, co mu jeszcze pozostaje, łudzi się chłopina i robi co może żeby za kilka miesięcy nie stać na rynku z sałatą i pomidorami. Taki wspaniały i z tyloma kontaktami - a jakoś nikt go nie chce zatrudnić. Ludzie jest fachowiec i to od ręki ...Kto zatrudni Bogdana???
A gdzie honor??? zwykła świnka i świńskie metody, a świnkę ciężko od korytka odciągnąć.
-
Gość: Duda, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/27 20:56:02
No i stało się.Demokracja umarla!!!Obawiam sie że nie tylko w BiaLej Rawskiej,,,
-
Gość: jukan, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/27 23:51:48
szanowny Panie czy ma Pan elementarną wiedze prawną - przepraszam takie głupoty wypisując - jak zyczy Pan sobie porady, to nie obrażąć się Sąd (bo może nie pierwszy raz) tylko opinia fachowców - ale ...
-
Gość: jogi, *.centertel.pl
2011/01/28 00:08:25
Głodną świnie od koryta cięzko odgonić.
Nażarta sama odchodzi...8 lat:))
-
Gość: mariusz, 46.113.71.*
2011/01/28 18:30:44
Drodzy państwo nikt tu nie podważa demokracji.Demokracje podważyli członkowie komisji którzy niechlujnie liczyli głosy i niechlujnie je kwalfikowali. To z winy komisji obwodowych jest ta cała sytuacja a drugiej strony gdy przegrywa się 2 głosami to lepiej mieć pewność.
-
Gość: pz, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/29 06:31:06
Mariusz, bądź tak dobry i podaj nazwiska tych 70 osób pracujących w komisjach, wytypowanych przez wszystkich uczestników wyborów i wzajemnie patrzących sobie na ręce, które według ciebie znszczyły demokrację, albo podaj przynajmniej swoje
-
Gość: jatyono, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/29 14:37:01
Trzonem (mózgiem ) każdej komisji liczącej głosy winni być pracownicy Urzędu Miasta. Zostali delegowani z urzędu, by stanowić pomoc merytoryczną ,administracyjną w obsłudze komisji . A nasi urzędnicy podpisali oświadczenia, że długopisy nie pisały... sorry , to, po co oni tam byli?? Czy takie niedociągnięcia urzędnika samorządowego są nierozliczalne i tolerowane ??? czyli, co? upletli bat na własny tyłek? Fakt, w większości to ludzie młodzi,(ale ,nie tylko) niedoświadczeni, za to w pełni oddani BP, zawdzięczający mu pracę w UM. Wiecie co, uważam ,że za caly bałagan w komisjach odpowiedzieć powinni właśnie oni. Od pracownika wymaga się znajomości przepisów i obiektywności.
-
Gość: , 212.160.197.*
2011/01/29 15:52:21
Niepiszące długopisy to problem, który mozna było rozwiązać w kilka minut. Wystarczyło je wymienić. Dlaczego z takimi oświadczeniami czekano na wyniki wyborów??? Chciałabym zobaczyć minę Pana Pietrzaka, kiedy okaże się, że wyniki owszem są inne, ale na korzyść obecnego burmistrza. I wtedy będzie wiadomo, którzy członkowie komisji pracowali ,,rzetelnie''.
-
Gość: Nimfa, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/30 00:00:13
Wyrok Sądu Okręgowego jest absolutnie bezzasadny. To zamach na demokrację. Nie było żadnych przesłanek ku temu by otwierać koperty z głosami.Protokoły ze wszystkich komisji nie zawierały żadnych uwag ! Protesty komitetu B Pietrzaka odrzucono na I posiedzeniu sądu, uznając je za bezzasadne. Jeżeli ktoś oskarża komisje za nierzetelność to na litość boską pod sąd te komisję, bo być może to Lesiak byłby w II turze z Adamczykiem a nie Pietrzak, gdyby komisje pracowały rzetelnie i obiektywnie. Nie możemy winić komisji za złe przeszkolenie bo pracownicy urzędu powołani do komisji wyborczych mieli dodatkowe szkolenia prowadzone przez Sekretarza Urzędu Stanisława Smolkę pod kątem skuteczności a nie rzetelności. Dlatego też , przy zamieszaniu z kilkoma kartami do głosowania w pierwszej turze byli bardzo skuteczni........ no i sporo radnych Pietrzaka jest w radzie gminy....
-
Gość: wy-pis, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/30 01:57:02
Wyrok to wyrok, zasadny czy nie, to nie nam to oceniać, tylko sądowi odwoławczemu. W końcu nie po to Pietrzak prowadzał się przez miesiące i lata z byłym sędzią, a obecnym europosłem Januszem Wojciechowskim, żeby ten mu nie pomógł w jakiś sposób.
Szkoda, że tak jest, bo do tej pory naprawdę uważałem PiS za ostatnią szansę na sprawiedliwość w naszej Polsce, a teraaz przekonałem się, że są takie same krętacze jak komuchy. I nie pójdę na wybory parlamentarne, bo na kogo mam głosować?
-
2011/01/30 09:37:40
Ja uważam, że poprzedniemu burmistrzowi chodzi tylko i wyłącznie o emeryturę. Ma już chłopina 8 lat i jakby dopracował te 2 lata do okresu 10-letniego z ZUS-u to emeryturka jak byk 8 tys. zł. A tak ? ......z KRUSU za stanie z pomidorami na rynku to niewiele mu sie dostanie.....
-
2011/01/30 09:41:52
aha zapomniałam dodać: nie życzę sobie aby ktoś taki jak BP śmiał nazywać mnie bydłem z osiedla. Póki co, to od tego bydła właśnie zależy jego przyszłość i to on wyląduje na rynku w chlewie, nie ja.
-
Gość: , 195.69.80.*
2011/01/30 20:53:52
Łatwo jest krytykować innych! Spójrzmy na własne zachowania, czy osądzanie innych na podstawie domysłów jest zasadne? Nasze małe miasteczko słynie z plotek jeden coś powie drugi przekręci i karuzela rusza. Wszyscy są najmądrzejsi i wiedzą o czym inni myślą! Nie ma to jak czytanie w myślach, też bym chciał posiąść taką zdolność!
-
Gość: Ania, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/31 12:42:38
Mam prośbę do Was.
Nie obrażajcie zwierząt.
One na to nie zasługują.
-
Gość: , *.nat.umts.dynamic.eranet.pl
2011/01/31 17:35:58
Heehee ale sie obecna wladza boi. Dobre to ludzie osiwiejecie zanim to sie wyjasni a jak juz sie wyjasni i wroci poprzedni burmistrz to beda jaja co zrobia Ci nowi pracownicy ktorzy zostali zatrudnieni heheh dobre to. Dla mnie moze rzadzic obojetnie kto ale za B.P. rzadzil On a za obecnego to On bedzie tylko wykonywal polecenia poprzedniej wladzy ktora byla przed B.P i bac sie musicie musicie i lepiej niech prawda wyjdzie. I znow moze byc pakowanie w urzedzie lub posmiewisko dla tych nowo zatrudnionych hehehe. Ale jaja.... :-)

-
2011/01/31 19:14:15
A no łatwo krytykowac, ale kto wyciąga ręcę po władzę musi się liczyc z krytyką. Taki to już urok władzy. Osoby publiczne i ich praca były, są i będą oceniane przez społeczeństwo. A Ci, którzy boją się krytyki lub nie chcą byc pod obstrzałem szarych ludzi i mediów, do władzy niech się nie garną.
-
Gość: , 195.69.80.*
2011/01/31 23:48:54
Pan Jacek podobno już żegna się ze swoim stanowiskiem włodarza gminy, sam chce ponoć zrezygnować! Chyba boi się rozstrzygnięcia głosowania?! I po co to było się pchać na stołek??
-
Gość: , 195.69.80.*
2011/01/31 23:56:42
Do mieszkanki2. Niech krytyka będzie szczera, a nie podśmiewanie się z innych i tworzenie kłamliwych plotek! Jeśli kogoś krytykujemy to krytykujmy go za to co zrobił a nie za to czego nie zrobił! Chyba, że wolimy słuchać plotek i powtarzać kłamstwa!
Dociekajmy do prawdy i na jej podstawie osądzajmy ludzi a nie na wymysłach innych! Bo ktoś powiedział i tak jest! Nie idźmy na łatwiznę!!!
-
Gość: li, 195.69.80.*
2011/02/01 00:21:49
Jestem ciekawy kto zdementuje plotki które rozprzestrzenia Pan W. Adamczyk że niby sąd określił że głosy nieważne były na niego??? Sad nic podobnego nie powiedział!!! To tylko wymysły pana W.A Ciekawe BARDZO
-
Gość: , 195.170.191.*
2011/02/01 15:21:58
Tylko zobaczymy co BP zrobi,jesli Adamczyk w ponownym liczeniu glosow zdabedzie ich wiecej niz do tej pory. Bo z tego co wiem to akurat zwolennicy Pietrzaka pracowali nierzetelnie.
-
Gość: , *.nat.umts.dynamic.eranet.pl
2011/02/01 17:16:24
Co tak malo piszecie na tym politycznym blogu? Nie musicie sie bac obecny burmistrz ma znajomosci w ZGKIM to w najgorszym wypadku jak Was zwolnia to zatrudnia Was panowie w ZGKIM tam jest duzo fizycznej roboty. Bedzie dobrze moze nie tak komfortowo przy sadzeniu kwiatow i zamiataniu jak teraz ale bedzie dobrze. Pozdrawiam. A na bole zoladka z powodu strachu polecam SMECTE :-) pozdrawiam

-
Gość: haha, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/01 20:59:45
Gość: , 195.69.80.*
To żeś się chłopie napracwał - ślęczysz godzinę przy kompie i tylko 3 tak mądre zdania skleciłeś? Jaki pan, taki kram
-
Gość: danec, *.centertel.pl
2011/02/01 22:39:48
""Posłuchajcie rady Staszka, bo jak się wyda to nie będzie śmiesznie. Zmowy cenowe (i nie tylko) są nielegalne - uokik" - to cytat ze stony p.Pietrzaka.
No i pracownicy słuchali rad Staszka z urzedu , niewiele brakło i by sie udało. Tylko gorsza sprawa że niebawem się wyda i to nie będzie smieszne. Szkolonka pracownikow ze Staszkiem na świetlicy napewno byly owocne. Tylko dlaczego nie informowano pozostałych członków obwodowych komisji? Dlaczego tylko "swoich" ?
Także panie Pietrzak , niech pan dalej słucha rad Staszka bo jak sie wyda to nie będzie smieszne. A Staszek wie co mówi!! Najdłużej się trzyma z całego towarzystwa przy stolliku!!
Staszek to dobry fachowiec:) Staszek , kręć dalej bo tytan-ik tonie!!
A propo pana Staszka. Kiedy wreszcie ukaże się nowy numer Naszej Wspólnej Bialej?

-
Gość: bydło z osiedla, *.cdma.centertel.pl
2011/02/02 09:29:43
Do 195.69.80 to się człowieku wysiliłeś . Nie plotkujemy tylko mówimy prawdę a ty co plotka plotkę pogania. Sam nie rozumiesz o czym mówisz ,czego chcesz.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/02 20:53:05
A jak można poddać pod sąd wynik demokratycznych wyborów? Przecież to kpina i morderstwo na demokracji, normalne warcholstwo spod znaku niechlubnego"liberum veto" ! Przecież to zaczyna trącać Łukaszenką.
-
Gość: Sędzina, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/03 01:50:38
Eurodeputowany J W chodził w kampanii z byłym burmistrzem, popierał oficjalnie na spotkaniu w MGOK-u i mu pomógł. Mam nadzieje, że dziś tego żałuje bo narobił smrodu nie tylko w Sądzie Okręgowym ale naraził swoją reputację dla człowieka, który na to nie zasługuje, dla człowieka który nie wie co to demokracja. Uzasadnienie wyroku ?? nie wiem jak można uzasadnić taki wyrok, nie było żadnych podstaw by taki wyrok zapadł i to po odrzuceniu przez Sąd protestów KW Nasza Mała Ojczyzna, dlaczego liczono głosy nieważne a nie czytano protokołów komisji obwodowych ?
-
Gość: Marcin, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/03 22:51:28
Chciałem zapytać, czy to prawda, że zatrudnili już tego pociotka starosty w Urzędzie?
-
2011/02/04 02:00:12
Sędzina. Pełna racja.
Eurodeputowany J.W. to też były sędzia kilku sądów w łódzkim. Sędziowie, adwokaci czy notariusze to zamknięte środowiska ale między sobą mocno związane. Uważam że nie jest przypadkiem tak dziwny wyrok. Nie przypadkiem tez było, opublikowanie listu Kaczyńskiego do samorządowców podczas wizyty w Łodzi (21 stycznia tj. 4 dni przed rozprawą) gdzie gospodarzem tej wizyty był J.W.
Tematem tego listu była ocena prac komisji wyborczych ze wskazaniem na dużą ilość głosów nieważnych. Czytając ten list idealnie pasuje do sytuacji naszej gminy, brakuje jedynie tam dwóch słów "Biała Rawska". Trudno uznać to za nacisk na sąd ale za sugestię już można uznać. Ostatnio zasłyszałem od osoby związanej BP o przygotowaniach do powtórki II tury.
Teraz juz nie chcą liczenia głosów tylko powtórzenia II tury. Jak wiadomo wszystkie odwołania trwają jakiś czas i o to chodzi aby powtórzenie wyborów burmistrza odbyło się razem z wyborami parlamentarnymi , które będziemy mieli jesienią. Wtedy kampania wyborcza BP miałaby wspólnika w osobie senatora PIS , brata eurodeputowanego J.W.
Będzie to z pożytkiem dla jednego jak i drugiego kandydata.
Plan bardzo ambitny, ale czy możliwy do wykonania? Wszystko w rękach sędziów.
Czy to jeszcze DEMOKRACJA ? Czy może już DZIWNOKRACJA ?
Na koniec pytam: Iloma glosami trzeba wygrać wybory , aby sąd nie miał wątpliwości co do ważności werdyktu mieszkańców? 2 , 22 czy 222 ??
To chyba najważniejsza przesłanka jaka kierował się sąd okręgowy.
Ewidentnie widać brak logicznego myślenia sądu , skoro na samym początku odrzucił wszystkie protesty i nie wziął pod uwagę protokołów w których nie było żadnych zastrzeżeń do prac obwodowych komisji. Po prostu. Myśleli że wygrali. Pokory panowie. Buta i pewność was zgubiła.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/05 16:29:35
Trochę statystyki

Na podstawie protokołu zbiorczego w drugiej turze (dostępny na BIP naszej Gminy), możemy łatwo dostrzec, że głosów nieważnych było 63, co daje ok 1,5% wszystkich oddanych głosów. W 43 przypadkach wyborcy wrzucili kartę bez skreśleń, w 5 postawili X w obydwu kratkach, w pozostałych 15 przypadkach wyborcy postawili w kratce inny znak niż dopuszczalny (koło, tzw ptaszek, itp)
Tu naprawdę jest wszystko jasne.
A Sąd zanim wziął się za oglądanie kart, to powinien zapoznać się ze stosownymi przepisami a nie oceniać na oko. A tak to miała miejsce jawna kompromitacja Sądu.
Ciekawe jak Sąd uzasadni to postanowienie, żeby miało choćby pozory zgodności z prawem.
-
2011/02/05 18:43:47
Tak często Państwo na tym blogu korzystacie ze słowników, a mam wrażenie, że z czytaniem ze zrozumieniem to niemałe problemy w szkole mieliście.
Być może, niektórym marzy się demokracja w stylu eSBecko - peeselowskim. Ja za tym nie tęsknię.Swoje w życiu przeżyłam ale amnezji jeszcze nie mam. Przykro, naprawdę przykro czytać niektóre wpisy. Dziś mamy lekcję demokracji, i to Demokracji przez duże D. W sprawiedliwość, a zwłaszcza sądów też nie wierzę. Jednak na podstawie czego wyciągacie takie wnioski? Czy ktoś z Państwa dysponuje tym wyrokiem Sądu. Chętnie bym poznała. - myszka_64@wp.pl
-
Gość: kotek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/05 23:55:16
oj Myszko, tak sobie troszkę plotkujemy na tym blogu, a ty od razu byś chciała wszystko na piśmie i proceduralnie. BTW szkoda, że nie ma żadnej oficjalnej informacji choćby z urzędu o tym co zaszło i co nas czeka w przyszłości.
-
Gość: , *.toya.net.pl
2011/02/06 19:26:45
Prośba do administratora strony, czym jeden komentarz jest lepszy od drugiego? Nie rozumiem czemu nie każdy może dodać swój komentarz, bo niestety nie wszystkie są publikowane!
-
2011/02/06 19:38:19
Marcin, kogo masz na myśli ?
-
Gość: Jola, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/07 14:05:01
Jeśli dobrze odszukałam na stronach Urzędu Miasta, to pan Adamczyk zatrudnił na razie dwie osoby.
Pierwsza, przybyła do nas gdzieś z Polski, więc raczej kuzynem dla starosty nie jest. Rysy twarzy jednoznacznie wskazują na pochodzenie gdzieś daleko z za wschodniej granicy.
Druga, to miejscowy egzemplarz. Skłonność do noszenia zarostu, pulchniutka różowa buźka wskazują na rodzinne podobieństwo. Gdyby nie te odstające uszy, to bym powiedziała, że podobny jak syn. Może za młodu był niegrzeczny, a mamusia ciut za mocno tarmosiła i się lekko wyciągnęły.
-
Gość: boss, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/08 18:57:34
a gdzie to masz ze kogoś obecny burmistrz zatrudnił bo nie jak ja patrzyłem to nie było zadnego ogłoszenia o naborze???
-
Gość: Mirek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/08 22:47:02
Ja też mam do Was pytanie.
Czy ktoś z Was wie na zakup udziałów w jakiej spółce nowy burmistrz pożyczył pieniążki w banku dla syna?
bip.bialarawska.pl/oswiadczenia/2010
-
Gość: Jola, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/09 10:13:02
W dzisiejszych czasach "boss", jak ty internetem nie umiesz się posługiwać, to Ty "sierota boża" jesteś, nie bosss. Pozwolisz, ja jako prawie babcia postaram się Ci to wyjaśnić.
1 - otwierasz stronę biuletynu Urzędu Miasta - bip.bialarawska.pl/
2 - w górnym lewym rogu wybierasz zakładkę - Rejestr Zmian
3 - szukasz - niestety czytać za Ciebie to już nie będę.
Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz w okolicach Bożego Narodzenia usunięcie i dodanie pierwszego stanowiska. Z początkiem lutego - drugiego.
W przypadku pierwszego stanowiska nie potrzeba konkursu - tak nawet Ci z Małej Ojczyzny piszą. W przypadku drugiego konkurs jest wymagany ale u nas to różne rzeczy są możliwe, albo "Wujek" kazali, to zatrudnili.
-
Gość: piotr b., *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/09 22:53:26
Jolu, o ile wiem, w przypadku TL nie ma potrzeby rozpisywania konkursu, bo ten pan przechodził z jednego urzędu do drugiego.
A tak na marginesie: czy sądzicie, że pan, który przez osiem lat wycierał sobie buźkę słowem DEMOKRACJA, a jak jej wyrok okazał się nie po jego myśli, to pobiegł jak beksa do wujka Januszka, to niby dobrze, a jak jego następca wycina jednego chwasta, to juz źle? Moim zdaniem i tak jest zbyt miłosierny
-
Gość: piotr b., *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/09 22:58:17
Mirku, po prostu zapytaj zainteresowanego. Bo jak zaczniesz dywagować na forum, to zaraz pan w sweterku odpisze Ci że w spółce powiatowej, hotelu Gromada, albo inną bzdurę.
Kataryno, napisz-że coś o Żydach albo o jakimś księdzu, bo przydałoby się trochę przewietrzyć to forum i wpuścić tu nowych oszołomów.
......żart taki.....
-
Gość: , *.adsl.inetia.pl
2011/03/25 09:16:24
NO I PO BLOGU - ZDECHŁ :(((
-
Gość: Autor Bloga, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/26 19:53:16
hm... trochę mi niezręcznie pisać, ale jeśli uważacie, że jest o czym, to jest w tytule adres mailowy - piszcie, to opublikuję. Jak dotad zdecydowała się jedna osoba:(
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/03/26 19:54:09
Może Autor bloga przekaże komuś hasła i loginy. Bo szkoda tego zmarnować.
-
Gość: johnattan, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/07 01:35:06
a nie stać WAS na prawnika z prawdziwego zdarzenia?
-
Gość: johnattan, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/07 01:54:53
nie macie pojęcia o prawie wyborczym - z przykrościom to stwoerdzam- tym uważąjącym inaczej - odpowiadam - 1000 eur za godzinę
-
Gość: johnattan, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/07 02:00:57

Sznowni Państwo, Śędzia nie może taich rzeczy pisać"bo narobił smrodu nie tylko w Sądzie Okręgowym " jeśli ktoś rozumie, na czym polega sprawowanie wymiaru sprawiedliwości - rozumie, dlaczego nikt piastujący togę - takich nieporoxzumień bby niei zwarł - "Uzasadnienie wyroku ?? nie wiem jak można uzasadnić taki wyrok, nie było żadnych podstaw by taki wyrok zapadł i to po odrzuceniu przez Sąd protestów KW Nasza Mała Ojczyzna" - każdy kto zaliczył dwa lata prawa, wie że to było postanowienie Sądu, a nie wyrok... leciutka żenata Pani Sędziono (a propos sędzina, to żona sędziego...)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/04/12 20:52:45
Do johnattan

Czy mógłbyś używać konkretów?
Uważasz, że postanowienie Sądu jest zasadne? Na jakiej podstawie?
To czy orzeczenie sądu jest wydane w formie wyroku czy postanowienia dla osób komentujących ma znaczenie drugorzędne. W postach komentowana była treść.
Prawo wyborcze nie jest jakąś tajemną wiedzą i raczej 1000 euro za godzinę to stanowcza przesada.
W każdym razie ja bym nie zapłacił nawet 100.
-
Gość: coloo, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/04/29 09:20:00
W Dęblinie po drugim liczeniu bez zmian
2011-04-28
Ponowne liczenie głosów oddanych w trzech komisjach w Dęblinie nie zmieniło ostatecznego wyniku wyborów na burmistrza tego miasta. Wygrał je w pierwszej turze bezpartyjny Stanisław Włodarczyk.
Ponowne liczenie głosów w obwodowych komisjach wyborczych nr 3, 5 i 9 w Dęblinie było konsekwencją wydanego w styczniu wyroku Sądu Okręgowego w Lublinie, który uwzględnił protest wyborczy jednego z kandydatów na burmistrza.
Sprawa dotyczyła błędów podczas liczenia głosów w tych komisjach i kwalifikowania ich jako ważne lub nieważne.

A u nas cisza:(